VİOP teknik analizi

VİOP teknik analizi

Vakıf Katılım

Önceki iki gündeki sakin seyir sonrasında dün satış baskısının arttığı görüldü ve Haziran vadeli endeks 30 sözleşmesi günü %1.24 oranında değer kaybı ile 11896 seviyesinden tamamladı.

Sözleşmenin teknik göstergelerine baktığımızda kısa vadeli göstergelerden sonra orta vadeli gösterge olan MACD’de de bozulma sürüyor.

Dün etkili olan satışlar ile 22 günlük ortalamanın altında sınırlıda olsa sarkan sözleşmenin orta vadeli trend desteğinin hemen üzerinde günü tamamladığını görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta 12748 seviyesinin test edilmesi sonrasında gelen satışlar ile sözleşmenin %7’nin üzerinde değer kaybettiğini görüyoruz.

Trend desteğinin üzerinde gerçekleşen kapanış sonrasında saatlik grafiklerde kısa vadeli göstergelerin aşırı satım yani destek noktalarına gerilemiş olması ve bazılarının toparlanıyor olması tepki olasılığın artırıyor.

Güne tepki alımları ile başlamasını beklediğimiz sözleşmede 11850 seviyesi ilk önemli destek noktası olarak takip edeceğiz.

Bu desteğin üzerinde gün içi tepki hareketlerinin etkili olmasını beklediğimiz sözleşmede 12070 ara direncinin aşılabilmesi gün içi ataklara ivme kazandıracaktır.

Kaynak: A1 Capital

  Hibya Haber Ajansı