Uluslararası piyasalar

Haftanın son işlem gününde Avrupa tarafında takip edilecek önemli bir veri yok, ABD tarafında ise kişisel gelir ve harcamalar verisi ile beraber PCE rakamları takip edilecek.(İş Yatırım)

  • Haftanın son işlem gününde Avrupa tarafında takip edilecek önemli bir veri yok, ABD tarafında ise kişisel gelir ve harcamalar verisi ile beraber PCE rakamları takip edilecek.
  • ABD’de dün 1.7 milyon olan beklentinin de üzerine çıkarak 3 milyonun üzerinde açıklanan işsizlik maaşı başvuruları sonrasında dolar endeksinde sert geri çekilmeler izlenmiş ve endeks 99 seviyesini test etmişti. GBPUSD paritesi de %2.6 primle 1.22 seviyesinin üzerine çıkmıştı ki bugün hafif kayıpla bu seviyenin hemen altında işlem görmekte.
  • Küresel anlamda korana virüs salgınına yakalanan kişi sayısı 540 bin seviyesine ulaşırken ABD’de gözlenen vaka sayısı Çin’i geçmiş durumda. İtalya’da gözlenen vaka sayısı ise Çin ile aynı. Yatay hareketle 1.1020 seviyelerinden işlem gören EURUSD paritesi için ilk destek noktası 1.10 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama olacaktır, yukarıda ise 1.1047 ve 1.1081 seviyesinde bulunan 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalar takip edilecek direnç noktaları konumunda.
  • Altın ise yaklaşık $10 kayıpla $1622 seviyelerinden işlem görürken $1600 seviyesi ve $1589 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama takip edilecek destek noktaları konumunda.

Kaynak:İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

1.7b
Okunma