Ülkeler 2050 net sıfır emisyon hedefine hazırlanıyor

Ülkeler 2050 net sıfır emisyon hedefine hazırlanıyor

Vakıf Katılım

İklimlendirme, yenilenebilir enerji, e-mobilite, elektrik, mekanik ve teknoloji alanlarında müşterilerine kaliteli ürün ve hizmetler sunan Üçay Mühendislik, 15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na katıldı.

Üçay Mühendislik; Türkiye’de ilk ve tek olan, yapıların karbon izini nötrlemeyi hedefleyen ‘Zero House’ konseptini, enerji alanındaki yeşil çözümlerini ve yeni nesil elektrikli araç şarj ünitelerini sergilediği EIF Fuarı’nda büyük ilgi gördü.  

Yeni iş birliklerinin temelleri oluşturuldu

Fuarı değerlendiren ÜÇAY Mühendislik CEO’su Turan Şakacı,  “Üçay Mühendislik olarak, EIF Fuarı’nda dünya da ilk ve tek olan, enerji sektöründe fark yaratan çözümlerimizi, hizmetlerimizi, Ar-Ge çalışmalarımızı ve sürdürülebilirlik yaklaşımımızı ziyaretçilerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Ayrıca fuarda gerçekleştirdiğimiz görüşmeler yeni iş birliklerimizin de temellerini oluşturdu” dedi.

‘Zero House’ konsepti, konutların karbon izini nötrlüyor

Turan Şakacı,  fuarda tanıttıkları ürünler, çözümler ve hizmetler hakkında şu bilgileri paylaştı: 

“Fuarda, konutların karbon izini nötrlemek amacıyla geliştirdiğimiz, dünyada ilk ve tek olan ‘Zero House’ konseptini tanıttık.  2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefi için Zero House’ konsepti ile binalarda yapılacak iyileştirmelere dikkat çektik. Ayrıca Türkiye’nin birçok bölgesinde çatı ve arazi GES alanında sunduğumuz çözümleri, hizmetleri ve sistemin sunduğu avantajları, başta sanayiciler olmak üzere birçok iş insanı ile paylaştık. Verimli enerji uzmanı ÜÇAY Mühendislik olarak, Türkiye genelinde 25 ilde bulunan 65 şubemiz ile müşterilerimize; GES projelendirme, sistem amortisman hesabı, anahtar teslim kurulum ve TEAŞ süreci yönetimi konusunda hizmet veriyoruz. 2023 yılında kurulumunu gerçekleştirdiğimiz güneş enerjisi yatırımları 40 bin MWe kurulu güce ulaştı.”  

“EVC alanında Türkiye partneri olduğumuz ABD menşeli EATON markasıyla da son 2 yıldır e-mobilite pazarına önemli kakılar sunuyoruz” diyen Turan Şakacı, fuarda sergiledikleri yenilikçi şarj ünitelerinin gördüğü ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi: 

“Üçay Mühendislik olarak;  konutlardan ticari alanlara, endüstriyel tesislerden özel veya halka açık otoparklara kadar birçok alanda elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda son 2 yılda 500 adet EVC cihazı satışı ve kurulumu gerçekleştirdik. Bu alanda sunduğumuz ürün ve hizmetlere olan talep bizleri heyecanlandırıyor. EIF Fuarı’nda ziyaretçilerin gösterdiği ilgi de heyecanımızı ikiye katladı. 

Bu alanda da çıtayı yüksek tutuyoruz. Daha iyi ve daha yaygın şarj deneyimi sunmak için Türkiye’yi EATON şarj istasyonları ile donatmayı hedefliyoruz.”  diyerek sözlerini tamamladı. 

 

 

  Hibya Haber Ajansı