Home Dijital Gazete Şirket haberleri

Şirket haberleri

by piyasanindurumu

ADESE – Zermeram projesi kapsamında şirketin %69 oranında pay sahibi olduğu Elmas Evler, Mercan Evler ve şirketin mülkiyetinin tamamına sahip olduğu Arasta AVM’ye ait yapı ruhsatlarının alındığı ve faaliyetlere başlandığı açıklandı.
BRISA – Planlı rutin bakım duruşu kapsamında Aksaray fabrikasında 30 Haziran’a kadar üretime ara verileceği açıklandı.
BURVA – Şirket ile bir müşterisi arasında 160.000 dolar tutarlı sözleşme imzalandığı açıklandı.
BJKAS – Şirket ile Arçelik Pazarlama (Beko) arasında 92,7 milyon TL tutarında 3 sezonluk sponsorluk anlaşması imzalandığı açıklandı.
CEMAS – Sermaye artırımından elde edilen fonun kredi kapamalarında, yatırım harcamalarında ve işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.
DOHOL – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi’nin dolaylı ortaklığı Sesa Ambalaj’ın Maksipak Ambalaj’ın %70’inin 7,8 milyon euroya aldığı ve devir işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
HALKB – 30 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı
GSRAY – Futbolcu Abdulkerim Bardakcı ile 4 yıllık sözleşme imzalandığı, futbolcunun eski kulübüne 2,8 milyon euro bonservis bedeli, futbolcuya 4 yıllık 79,3 milyon TL net ücret ödeneceği açıklandı.
GENTS –
Şirketin İtalya’daki bağlı ortaklığı Gentas İtaly’deki 1 HPL pres hattının yatırım teşvik kapsamında en geç 1 yıl sonuna kadar Türkiye’ye getirilmesine, ilave kapasiteden kaynaklı doğacak emprenyeli kraft kağıdı ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni bir Emprenye Hattı tedariki için görüşmelerin başlatılmasına, üretilmekte olan bazı ürünlerin proses ve tedarik süreçlerinin şirket bünyesinde üretilebilmesi için teknik Ar – Ge çalışmalarının başlatılmasına karar verildiği açıklandı.
Şirket ile şirketin pay sahibi olduğu GBS Gentaş Bolu Lamine Lif Levha şirket nezdinde birleştirilmesine karar verildiği açıklandı.
ISCTR – 123 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihracı için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
NETAS – Şirketin TTKOM ile imzalanan WiFi – 5 Home Gateway Çerçeve Tedarik Sözleşmesi kapsamında WiFi-5 destekli fiber modem tedariki için 2,0 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.
QUAGR – 91 gün vadeli 60,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
QNBFB –
84 gün vadeli 162,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
Yurt dışında 12 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihraç edildiği açıklandı.
OZKGY – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Notunun “AA+ (Tr)”, Kısa Vadeli Ulusal Kurum Kredi Notunun J1+ (Tr), not görünümlerinin görünümleri ise Stabil olarak belirlendiği açıklandı.
RUBNS – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 29 – 30 Haziran’da toplanacak.
TMPOL – Saha tipi GES kurmak için Kayseri Yahyalı’da 70.000 m 2 ’lik arsanın 1,75 milyon TL bedelle alınmasına karar verildiği açıklandı.
UZERB – Şirketin Terraco Yapı ile yaptığı görüşmeler sonrasında Handymate Ürün Grubu için Karadeniz Bölgesi, İstanbul  ve Trakya tek yetkili distribütör bayi ve Trakya Bölgesi ve İstanbul yetkili satış bayisi olarak bir yıl yetkilendirildiği açıklandı
VAKBN – 91 gün vadeli 103,7 milyon TL ve 91 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment