img

Coca Cola'nın kredi derecelendirmesi


Coca Cola İçecek A.Ş'nin kredi derecelendirme notu açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

31 Mayıs 2022'de kamuya açıklandığı üzere, S&P Ratings (S&P), ana hissedarımız olan Anadolu Efes (AEFES)'in kredi notunu izlemeye almasını takiben, CCI'ın "BBB-" olan kredi notunu da negatif izlemeye almış ve Anadolu Efes'in olası bir not indiriminin CCI'ın "BBB-" notunun da en fazla iki basamağa kadar aşağı yönlü revize edilmesine yol açabileceğini belirtmişti. 

S&P, 23 Eylül'de, AEFES'in kredi notunu, AEFES'in faaliyet gösterdiği coğrafyalardaki devam eden belirsizlik ve güncel jeopolitik ortamda artan zorlukların etkisi nedeniyle "BBB-" 'den "BB+"' ‘a indirmiştir. Bunu takiben, S&P, bu kararın yansıması olarak CCI'ın uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notunu ve 2029 vadeli bonolarına ilişkin kredi notunu bir seviye aşağı indirerek "BB+" olarak belirlemiştir. Kredi notunun görünümü ana hissedarımız ile paralel olarak "negatif" olarak teyit edilmiştir.     

S&P, ilgili notunda, CCI'ın kredi görünümünün, hacim büyümesi, ünite kasa başı gelir artışını destekleyen ürün ve paket dağılımını dönüştürme kabiliyeti, operasyonel giderlerdeki maliyet tasarrufları, devam eden pozitif operasyonel serbest nakit akışları ve genel kredi kriterlerindeki istikrar sayesinde sağlam duruşunu koruduğunu belirtmiştir. S&P aynı zamanda CCI'ın zorlu ekonomik koşullara rağmen ihtiyatlı hazine politikası uygulamaları sayesinde iyi performans göstermeye devam ettiğini vurgulamıştır."


Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.