Beyaz Filo'da, payların borsada işlem gören tipe dönüştürülmesi

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş'nin bazı ortakları, paylarının statüsünü değiştirmek amacıyla şirkete başvuru yaptı.

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş'nin bazı ortakları, paylarının statüsünü değiştirmek amacıyla şirkete başvuru yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şunlar aktarıldı:

''Payları gelişen işletmeler piyasasında işlem görmekte olan şirketimizin, borsada satışa konu olmayan payları için Borsa İstanbul Kotasyon Yönetmeliği ve Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı kapsamında, her yıl ortaklarımız sermayenin yüzde 10'uyla sınırlı kalmak koşuluyla kendi payları oranında başvurmak suretiyle, borsada satışa konu edilebilme statüsünü değiştirebilmektedir. 2020 yılı için ortaklarımız Gürkan Gençler, Gökhan Saygı, Osman Turgut Fırat, Metin Ziya Tansu ve Flap Kongre Toplantı Hiz. Oto. Tur. A.Ş kendi paylarına düşen toplam 9.968.750 TL'lık paylarının statüsünü değiştirmek amacıyla şirketimize başvuruda bulunmuşlardır.
Ortaklarımız, paylarının statü değişikliğinin sadece hak kullanımı ile ilgili olduğunu, borsada işlem yapılabilir hale gelmesi sonucunda bile bu payların 1 yıl süre ile satmayacaklarını başvuru aşamasında bildirmişlerdir.
Bu başvuru ile ilgili olarak Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde gerekli başvuru yapılmış olup, konuyla ilgili duyuru Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından 13.07.2020 tarihinde yapılmıştır.''


Hibya Haber Ajansı

Okunma